BMW 335IS

Model 335is został wyprodukowany w wersjach coupé i kabriolet specjalnie dla rynku północnoamerykańskiego. Zajmuje on wyjątkową pozycję pomiędzy standardowym modelem 335i a flagowym modelem M3, z około 4,500 jednostkami wyprodukowanymi. Wersja 335is wykorzystuje mocniejszą odmianę silnika N54T, generującą 326 KM (240 kW) mocy oraz 450/500 Nm momentu obrotowego z funkcją overboost.

Opcje przekładni obejmują 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową (DCT) z launch controlem lub 6-biegową skrzynię manualną. DCT posiada funkcję overboost, która przez 10 sekund zwiększa moment obrotowy do 500 Nm. Układ wydechowy jest specjalnie dostosowany dla modelu 335is, a dodatkowe chłodnice oleju i wody zapewniają lepsze chłodzenie, z wentylatorem o mocy 850W.

Zewnętrznie, BMW 335is wyróżnia się pakietem M, który obejmuje większe wloty powietrza, czarne elementy wykończenia oraz specjalne oznaczenia modelu. Wnętrze tego modelu zostało wyposażone w listwy aluminiowe z logo 335is, sportowe fotele z funkcją pamięci, czarną podsufitkę oraz kierownicę i listwy progowe oznaczone symbolem M. Dodatkowo, opcjonalnie skrzynia manualna może zostać wyposażona w gałkę M, a dźwignie w stal nierdzewną.

Inne zmiany w porównaniu z modelem 335i obejmują sztywniejsze mocowania silnika, większe przepustnice w układzie wydechowym, ulepszony system chłodzenia oraz oznaczenia "335is" na desce rozdzielczej i w klastrze wskaźników. Różnice w wyglądzie zewnętrznym to m.in. większe otwory powietrzne w przednim zderzaku, tylny zderzak z dyfuzorem, czarne kratki wlotów powietrza oraz dostępność 18-calowych lub 19-calowych felg "Style 313".

BMW 335is to połączenie doskonałej wydajności, stylowego designu i zaawansowanych technologii, które zapewniają niezapomniane wrażenia z jazdy.