Kalkulator kosztów importu

Koszty importu:

Wybierz typ pojazdu:

$
$
$*
$*
$
$
*W zależności od gabarytu pojazdu cena ustalana indywidualnie

Koszty odprawy celnej:

$
*Dokładną kwotę podstawy celnej ustala agencja celna.

Usługi i prowizje:

 
PLN
 
PLN
 
PLN
 
PLN
PLN
PLN

Szacunkowy koszt importu bez akcyzy:

PLN

Koszty akcyzy w Polsce:

Warunek Koszt
Pojemność do 2.0l 3.1%
Pojemność powyżej 2.0l 18.6%
Hybryda 1.5% lub 9.8%
Pojazdy zabytkowe, motocykle, pojazdy elektryczne 0%

Opłaty importowe pojazdów

Każdy, kto zdecyduje się na zakup pojazdu ze Stanów Zjednoczonych musi liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi zarówno z samym zakupem, jak i z importem. Jeśli ta wizja Cię przeraża - nie martw się, jesteśmy tutaj, by rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać Cię, że w rzeczy samej nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Jaki jest koszt importu auta z USA?

Poniżej możesz zobaczyć wypisane poszczególne koszty wraz z podanymi konkretnymi wartościami. Dzięki temu łatwo samodzielnie obliczyć, ile w ogólnym rozrachunku wyniesie sprowadzenie pojazdu, wraz z prowizją dla Arkam Cars.

Akcyza za auto z USA uzależniona jest od pojemności silnika, a jej wartość różni się, jeśli sprowadzasz zabytek, model elektryczny lub motocykl. Na zapłacenie akcyzy masz 30 dni, a na złożenie odpowiedniej deklaracji do urzędu skarbowego masz 14 dni od sprowadzenia.

Cło na samochody z USA jest stałej wartości w krajach Unii Europejskiej niezależnie od kraju, do którego przybędzie kontener z pojazdem ? wynosi 10%. Razem z cłem należy zapłacić też podatek VAT za samochód, a ten będzie różnił się w zależności od portu. Najkorzystniejszy VAT jest w Niemczech ? wynosi 19% i tam też najczęściej wysyłane są kontenery.