Procedura zakupu

Krok 1: Wyszukanie najlepszych ofert

Po otrzymaniu dokładnych wytycznych poszukiwanego pojazd, przygotowujemy dla Państwa najciekawsze oferty domów aukcyjnych. Następnie po wybraniu oferty przez klienta wykonujemy bezpłatną weryfikacje pojazdu w bazie raportów VIN. Nasi eksperci wstępnie wycenią ewentualną szkodę pojazdu na podstawie średnich rynkowych cen oraz koszty związane z zakupem danego egzemplarza. Klient ustala maksymalny budżet jaki chce przeznaczyć na zakup pojazdu pod dom a my. szukamy najlepszych ofert.

Krok 1: Wyszukanie najlepszych ofert

Krok 2: Licytacja

W celu podejścia do licytacji należy podpisać UMOWĘ oraz wpłacić DEPOZYT (w wysokości 10% ustalonej kwoty licytacji). Pojazd licytujemy do kwoty ustalonej na UMOWIE w DOLARACH. Jeżeli kwota na aukcji przekroczy Nasz budżet kończymy licytacje. W tej sytuacji, DEPOZYT jest zwracany na konto klienta lub zostaje zachowany na poczet licytacji kolejnego pojazdu. Za przeprowadzoną licytację nie jest potrącana żadna kwota niezależnie od jej wyniku. Płatność za wylicytowany pojazd wykonujemy bezpośrednio przelewem do USA w walucie USD(najlepiej skorzystać z konta walutowego). Przelew powinien być wykonany do 2 dni roboczych (w trybie przyśpieszonym) po wygranej aukcji.

Krok 2: Licytacja

Krok 3: Transport pojazdu

Po zaksięgowaniu środków na koncie w USA/Kanadzie pojazd zostaje odebrany z domu aukcyjnego oraz przetransportowany do bazy załadunkowej (z której otrzymujemy szczegółowe zdjęcia pojazdu). Pojazd zostaje załadowany do kontenera w ciągu ok.14 dni roboczych. Od momentu wypłynięcia statku zostaje przesłany link umożliwiający śledzenia położenia kontenera z pojazdem. (po aukcji czekamy i kontaktujemy się dopiero gdy pojazd zostanie załadowany na kontener) Transport morski do Europy zajmuje około 21 dni. Po dotarciu kontenera do Europy następuje rozładunek oraz oclenie pojazdu przez Agencje Celną w ciągu Ok. 16 dni roboczych. (kontakt z naszej strony oraz wypełnianie dokumentacji celnej)

Krok 3: Transport pojazdu

Krok 4: Oclenie pojazdu

 1. Wypełnienie formularza Agencji Celnej
 2. Opłacenie:
  - VAT-u 19% lub 21% 
  - Cła 10%
  - kosztów celnych ok. 550 euro
Krok 4: Oclenie pojazdu

Krok 5: Transport pojazdu do Polski

Pojazd zostaje odebrany z Agencji Celnej, zabezpieczony, a następnie przewieziony przez firmę transportową do Polski pod ustalony wcześniej adres. Kierowca przed dotarciem pojazdu pod wskazany adres informuje wcześniej i ustala warunki rozładunku.

Krok 5: Transport pojazdu do Polski

Krok 6: Odbiór pojazdu

 • Pokwitowanie odbioru pojazdu.
 • Dokumenty pojazdu dostarczane są po ok. 21 dni roboczych od pokwitowania zapłaty odprawy celnej. Na życzenie klienta  zostają przetłumaczone oraz zostaje wystawiano jest opiniia rzeczoznawcy do opłaty akcyzy.( Pomagamy przy opłacie akcyzy)  
 • Opłacenie transportu pojazdu (z Agencji Celnej pod ustalony wcześniej adres)
 • bezpośrednio u kierowcy firmy transportowej lub przelewem 
 • Opłacenie prowizji firmy ARKAM-CARS 3690 PLN BRUTTO płatna przy wydaniu dokumentów
Krok 6: Odbiór pojazdu

USŁUGA DODATKOWA - NAPRAWA POJAZDU/ PRZYSTOSOWANIE DO RYNKU UE

Oferujemy fachową naprawę sprowadzonego pojazdu oraz przystosowanie do rynku europejskiego za naszym pośrednictwem
Koszt koordynacjii naprawy to 1400 zl netto. Dodatkowo współpracujemy z warsztatmi w całej Polsce aby klienci mogli korzystać z najwyższej jakości usług jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Dla klientów preferujących naprawę na własną rękę oferujemy pomoc na każdym etapie naprawy dzieląc się naszymi kontaktami oraz zniżkami u dostawców części. 

USŁUGA DODATKOWA - NAPRAWA POJAZDU/ PRZYSTOSOWANIE DO RYNKU UE