BMW M3 CS F80

BMW M3 (F80)w wersji CS to samochód sportowy, który zapewnia niezapomniane wrażenia zarówno na drodze, jak i torze wyścigowym. Napędzany przez potężny Biturbo-rzędowymsześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3,0 litra z chłodnicą powietrza, oferuje imponującą moc 460 KM i moment obrotowy 600 Nm w zakresie 4000 a 5380 min⁻¹.

To pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, w zależności od wybranej skrzyni biegów. Do wyboru jest skrzynia manualna sześciobiegową lub 7-biegowy automat dwusprzęgłowy (DKG).

Nowszy silnik turbo zużywa mniej paliwa niż jego poprzednik, osiągając średnie zużycie paliwa wynoszące ok 8,3  l/100 km oraz spełnia normę emisji spalin EU6.

Podczas projektowania F80 priorytetem było osiągnięcie jak najmniejszej wagi. Dlatego też, po raz pierwszy limuzyna posiada dach z carbonu, co pozwoliło zaoszczędzić 5 kg masy. Całe nadwozie zostało zaprojektowane z myślą o oszczędności wagi - od aluminium aż do tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowych (CFK) co pozwoliło na zmniejszenie masy o 60 kg w porównaniu z poprzednikiem.

Technologie takie jak aktywny dyferenciał oraz adaptacyjne zawieszenie zapewniają doskonałą trakcję i stabilność zarówno podczas przyspieszania, jak i pokonywania zakrętów. Wszystkie te cechy, wraz z możliwością personalizacji ustawień układu napędowego i zawieszenia, sprawiają, że BMW M3 to idealny samochód dla miłośników sportowej jazdy i doskonałych osiągów.